Znowu będzie głośno o Kutnie: Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uznaje kutnowski cmentarz za parking dla samochodów

Obrazy 016Czy na parkingu można dokonywać pochówku ludzkich zwłok? Pewnie można ale tylko w ekstremalnych okolicznościach takich jakie ostatnio dotknęły Nepal czyli trzęsienie ziemi bądź inne kataklizmy gdy w celu uniknięciach epidemii i ze względu na brak innych możliwości wymaga tego sytuacja. Taką sytuację rozumiem i całkowicie usprawiedliwiam ale gdy nie zachodzą takie okoliczności to dlaczego urzędy państwowe udają, że nie widzą co się dzieje? Sprawa dotyczy cmentarza na Łąkoszynie i odpowiedzi jaką otrzymali mieszkańcy od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kutnie. Otóż PINB w Kutnie doszedł do wniosku, że mieszakńcy zaskarżąjący działanie proboszcza parafii, który poszerzył cmentarz naruszając tym samym ich interes poprzez złamanie prawa budowlanego nie zachowując  150 metrów strefy ochronnej nie są stroną w postępowaniu administracyjnym. I jak czytamy w piśmie …Inwestor dokonał zgodnie z prawem zgłoszenia zamiaru wykonania ogrodzenia parkingu od strony drogi publicznej. (…) Fakt wykonania ogrodzenia nie jest tożsamy ze zmianą funkcji terenu a więc w dalszym ciągu jest to teren przeznaczony pod budowę parkingu. Dokonałam wizji lokalnej aby sprawdzić na ile Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kutnie stwierdza prawdziwość faktu przeznaczenia zagrodzonego dodatkowo terenu na budowę parkingu. I na miejscu parkingu zastałam dwa groby i oprócz nich dodatkowe dwie kwatery betonowe na dalsze pochówki.

Przy jednej znajduje się tabliczka znamionowa z napisem 4/2015 wskazująca na zakup terenu w tym roku. Dwa groby i jedna pusta kwatera są obok siebie natomiast jedna kwatera betonowa w odległości kilkunastu metrów od tych trzech przygotowana do pochówku.  No i co na to Inspektor Powiatowy , czy można dokonywać pochówków na parkingu? I czy to jest “parking” czy jednak cmentarz? I czy nie mają racji mieszkańcy, którym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego odmówił  prawa do bycia stroną uważając, że nowo ogrodzony teren to jednak parking i ich skarga jest bezpodstawna podczas gdy mieszkańcy widzą świeże groby i zakup nowych kwater na pochówek?

Zapowiada się trzęsienie, co prawda nie takie jak w Nepalu i całe szczęście ale może być dość głośne na całą Polskę.

Poniżej zdjęcia z parkingu-cmentarza

Obrazy 017Obrazy 018

Obrazy 009

Obrazy 013

Obrazy 015

Dodaj swój komentarz:

Leave a Reply

Najnowsze wiadomości

Miasto Kutno

Powiat kutnowski