Komisja Rewizyjna przesłuchała Artura Gierulę w sprawie wygaszenia mandatu radnego

 Czy BIP to jest to dokument ?-zapytał szef kutnowskich struktur PiS – Konrad Kłopotowski przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Wojciecha Ziółkowskiego i kontynuując swoją wypowiedź stwierdził – “[…] jeśli coś ukazało się na BIP-e to jest to dokument, który powinniśmy potraktować tak jak byśmy dostali dokument z pieczątką fizycznie i teraz mamy zapytać się pana Gieruli czy Pan się pod tym podpisał? Tak, podpisał się bo komitet został zarejestrowany, spełnił wymogi formalne i został zarejestrowany na BPI-e  i to jest fakt i to jest dokument….a nie pytać się teraz czy Pan się pod tym podpisał?”

Dosłownie chodziło o to czy jest sens wysłuchiwania wyjaśnień radnego Artura Gieruli i oczekiwania bicia się w pierś skoro fakty są oczywiste. Natomiast dopuszczony do głosu radny odpowiedział krótko i wymownie- Po prostu ludzki błąd! 

Przed wysłuchaniem radnego Gieruli przewodniczący Ziółkowski podjął próbę scedowania na przewodniczącego PiS Konrada Kłopotowskiego, jako opozycji do PO, inicjatywy wygaszenia mandatu radnemu. Ten natomiast stwierdził, że w tym przypadku nie ma potrzeby mieszania do sprawy struktur PiS … to nie jest prywatna wojna.

W dniu 31 stycznia mija 30-dniowy obligatoryjny termin wygaszenia mandatu. 28 stycznia odbędzie się sesja budżetowa, w programie której nie jest ujęty powyższy przypadek. Aby doprowadzić z urzędu do głosowania muszą wystąpić członkowie komisji z wnioskiem o zmianę porządku obrad sesji na co wyrazili zdecydowany akces.

Sesja już niebawem.

Dodaj swój komentarz:

Leave a Reply

Najnowsze wiadomości

Miasto Kutno

Powiat kutnowski