Czas aby spółka AMZ Kutno weszła na giełdę?

Jak poinformował portal Defence24.pl, Ministerstwo Obrony Narodowej zakończyło testowanie samobieżnych zestawów przeciwlotniczych POPRAD, w których skład wchodzą pojazdy opancerzone Żubr, produkowane przez naszą regionalną spółkę AMZ Kutno Sp. z o.o.

Jak informuje portal: „Wojsko Polskie zamierza pozyskać 79 systemów tego typu do 2021 roku, zgodnie z aktualnym dokumentem wyznaczającym przebieg procesu modernizacji technicznej „Plan Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych w latach 2013-2022”.

AMZ Kutno - pojazd opancerzony Żubr. Fot: Bumar Elektronika.

AMZ Kutno – pojazd opancerzony Żubr. Fot: Bumar Elektronika.

AMZ Kutno to przypuszczalnie najnowocześniejsza firma w naszym regionie, która wytwarza zaawansowane technologicznie produkty na potrzeby przemysłu zbrojeniowego oraz sektora cywilnego. 

Pozyskanie kontraktu na pojazdy opancerzone dla 79 systemów POPRAD oznaczałoby wzrost produkcji w kutnowskim zakładzie. Przy tej okazji warto więc zauważyć, że być może nadszedł czas, aby właściciele spółki pomyśleli o debiucie na giełdzie papierów wartościowych (polskiej lub zagranicznej). W ten sposób Kutno mogłoby znaleźć się na mapie kapitałowej i technologicznej Polski oraz przedstawić się, jako miejsce wytwarzania zaawansowanych technologii. Taki ruch byłby nie tylko z korzyścią dla właścicieli, których majątek zapewne wzrósłby wielokrotnie, ale również stworzyłby możliwość pozyskania inwestora strategicznego do międzynarodowej ekspansji i rozwoju produkcji w Kutnie, co byłoby ogromną korzyścią dla miasta i jego mieszkańców.

Poniżej link do materiału portalu Defence24.pl

Dodaj swój komentarz:

Leave a Reply

Najnowsze wiadomości

Miasto Kutno

Powiat kutnowski