Burza zadłuża: Czyli odpowiadam panom Motylewskiemu i Rzymkowskiemu z TV Kutno


Jak Zbigniew Burzyński jest atakowany to przeważnie wpada w panikę i zrywa umowy finansowe z mediami co go krytykują. A jak ja jestem krytykowana to wolę odpowiedzieć argumentem na argument. Tak więc odpowiadam dzisiaj na krytykę płynącą z telewizji radnego Krzysztofa Debicha.

21 kwietnia telewizja współfinansowana przez Urząd Miasta, czyli TV Kutno, wyemitowała program “Tym żyje Kutno”, w którym panowie Marcin Motylewski, Jerzy Ceranowski oraz Tomasz Rzymkowski wypowiadali się czy Zbigniew Burzyński może doprowadzić Kutno do bankructwa i krytykowali mnie za posty umieszczone na moim blogu. Najpierw odpowiem najmłodszemu z tych panów bowiem ma on najbardziej infantylne poglądy. Szanowny Panie Rzymkowski: niemożliwość ogłoszenia bankructwa przez gminę w sensie prawnym nie oznacza, że gmina nie może zbankrutować w sensie finansowym. Powinni tego Pana nauczyć na studiach zanim zacznie Pan na antenie wyzywać mnie od idiotek. Być może jest Pan jeszcze zbyt młody i nie pamięta, ale nie tak dawno nie można było w Polsce ogłosić bankructwa konsumenckiego pomimo tego, że setki tysięcy ludzi było niewypłacalnych. To, że prawo nie pozwala samorządowi gminnemu ogłosić bankructwa nie oznacza, że Kutno będzie posiadało pieniądze na spłatę swojego zadłużenia. Uważa Pan, że zakaz ogłoszenia bankructwa produkuje pieniądze na spłatę zadłużenia gmin? A teraz odpowiem panu Motylewskiemu, który publicznie zasugerował w owym programie, że jestem socjalistką. Panie redaktorze Motylewski zapewniam Pana, że nie mam socjalistycznych poglądów. Myli się Pan również, że budowa mieszkań komunalnych jest rozdawnictwem pieniędzy. Mam nadzieję, że Pan rozumie, że gmina budując mieszkania komunalne pozostaje ich właścicielem, a następnie wynajmuje je za obniżony czynsz aby pokryć koszty utrzymania. We wszystkich podręcznikach o gospodarce wolnorynkowej znajdzie Pan wytłumaczenie, że inwestycje w nieruchomości są najbezpieczniejsze bowiem ich wartość zawsze rośnie w czasie. Jeżeli nieruchomości kupiłby prywatny inwestor to Pan by go nazwał wspaniałym kapitalistą, ale jeżeli w mieszkania ma zainwestować miasto to Pan to nazywa socjalizmem? Trochę mało w tym obiektywizmu proszę Pana! Inwestowanie miliona złotych w koszykówkę, a drugi w piłkę nożną to dopiero jest czysta strata pieniędzy. Ale inwestowanie w mieszkania, których wartość rośnie każdego roku o kilka procent ponad inflację to czysty zysk dla miasta.

A teraz do wszystkich Panów, którzy bronią wysokości zadłużenia miasta. Budżet miasta Kutna jest chwilowo napompowany bowiem składają się na niego jednorazowe przychody z Unii Europejskiej, które już się kończą i nie powtórzą się w kolejnych latach. Oznacza to, że zadłużenie miasta w stosunku do dochodów dramatycznie wzrośnie. Wystarczy, że zatrzymają się wielomilionowe dotacje z UE aby Kutno przekroczyło próg 60% dozwolonego zadłużenia miasta. Więc następnym razem pomyślcie dwa razy zanim zaczniecie piać peany na cześć rządzących miastem i to w telewizji, która jest przez tych rządzących opłacana. Pozdrawiam. Prawicowa Radna Maria  Jolanta Aulich.

 

Dodaj swój komentarz:

7 comments to Burza zadłuża: Czyli odpowiadam panom Motylewskiemu i Rzymkowskiemu z TV Kutno

 • aniołek

  Pani się myli.
  Nominalna ilość miejsc pracy w Kutnie się zwiększa (dane GUS). Problemem był wyż demograficzny, który od 2003 roku zaczął wchodzić na lokalny rynek pracy. Oczywiście byłoby gorzej gdyby nie emgracja zarobkowa większości tego wyżu.

  To są sprawy oczywiste.

 • Tomasz Rzymkowski

  Szanowna Pani Mario,
  muszę kategorycznie zaprotestować, przeciwko licznym kłamstwom, które Pani w powyższym artykule kieruje pod moim adresem. Nie będę, w tym krótkim wpisie dokonywał dokładnej analizy Pani artykułu, gdyż uczynię to w sobotnim programie “Tym żyje Kutno”, do którego obejrzenia zachęcam Wszystkich Czytelników Pani bloga. Skupię się jedynie na jednym, bardzo bolącym mnie kłamstwie, które kieruje Pani pod moim adresem.
  Chodzi mi o Pani stwierdzenie, jakobym nazwał Panią “idiotką”. Jestem człowiekiem kulturalnym, honorowym, który nie rzuca obelg ad personam, a tym bardziej w stosunku do kobiet. Proszę Panią, by wskazała czytelnikom minutę i sekundę audycji “Tym żyje Kutno” z dnia 21 kwietnia br., kiedy to zdaniem Pani tak haniebnie się zachowałem. W innym przypadku proszę o przeproszenie mnie na Pani blogu, za tak haniebne kłamstwo i pomówienie. Osoba publiczna, funkcjonariusz publiczny jakim Pani jest, powinien brać odpowiedzialność za swoje słowa. A tym bardziej, jeżeli uważa się Pani za “Prawicową Radną”.

  Z wyrazami szacunku,
  Tomasz Rzymkowski

  • Czesław

   Ułaaaa chłopczyk od debicha się odezwał. Synuś posłuchaj. Jak publicznie gadasz o naszej radnej że jej wypowiedzi są głupie to ją bezpośrednio znieważasz i wszystkich co ją popierają a tych jest sporo. Dotarło to do ciebie małolacie? Tylko prawda jest ciekawa więc w sobotni wieczór powiedz widzom ile wam miesięcznie płaci ratusz za promocję i na jakie kwoty burzyński zwalnia każdego roku ARRK z podatków a innym firmom odmawia? Bo o tym chcą słuchać mieszkańcy a nie o waszych wypaczonych poglądach. Was tam w tej pseudo telewizji finansują podatnicy ale nie po to żebyś ty albo debich albo burzyński sobie z tego kampanie robili wyborczą i po grzbietach podatników wspinali się do koryta. Synku o tym zrób program to może ktoś obejrzy.

  • obserwator

   Rzymkowski na powyższym przykładzie widać jaką Aulichowa ma klasę. Pozwoliła ci się wypowiedzieć na blogu wobec jej własnych czytelników i nawet zareklamować swój mizerny program. Coś czego ty byś nie uczynił wobec niej nigdy. Ona was się nie boi i waszej politycznej propagandy. To wy sracie przed nią po gaciach i to widać wszędzie w każdym waszym działaniu. Aulichowa to największe zagrożenie dla waszych patologicznych układów w mieście że wam się te układy rozlecą w 2014 i micha się skończy. Wolisz kłamać wobec widzów że ona to ma takie a nie inne poglądy i wmawiać ludziom że Aulichowa jest głupia a Burzyński to geniusz. KCI robi podobnie. Żałośni jesteście wy tam w urzędzie miasta z tą swoją telewizyjką i maluczkimi mediami ślązaka.

 • KMI69

  Rzymkowski, ty to kulturalny jesteś a szczególnie w stosunku do kobiet… No to dlaczego do Pani Radnej Aulich mówisz po imieniu? Co to twoja kumpela jest? Sam się publicznie kompromitujesz i pokazujez że kultury to u ciebie wcale nie widać.

 • aniołek

  Hm, jeżeli chodzi o jako taką kulturę wypowiedzie to co powiedz o nagminnym używaniu słowa Burza? Co to kumpel jest pani Marii? Kazał tak na siebie mówić?
  Uwagi co do czyjegokolwiek wieku też są niewłaściwe.

 • zdumiony wyborca

  Niech Pani nie atakuje Motylewskiego i Rzymkowskiego bo oni się zaliczają jak to sami określają “do kutnowskiej klasy politycznej”. Pani rozumie… o nich będą pisali w kolejnym wydaniu historii Kutna więc niech Pani uważa.

Leave a Reply

Najnowsze wiadomości

Miasto Kutno

Powiat kutnowski